Koło Seniorów 60+ przy Stowarzyszeniu „Edukacja i Rozwój” w Lesku.


Wszystko zaczęło się w 2007 roku od udziału w projekcie „Aktywne  życie seniora” z Bieszczadzkiego Forum Europejskiego”. W zajęciach uczestniczyła grupa ok.30 osób. Były to warsztaty kulinarne, bukieciarstwo, rehabilitacja. Od tego momentu zaczęła się regularnie spotykać grupa ok. 20 seniorek. I tak jest do dziś. Spotkania odbywają się w czwartki.

Do niedawna miejscem zajęć był Środowiskowy Dom Samopomocy im. Księdza Ludwika Palucha w Lesku, a od 1.11.2018 r. spotkania są w Bieszczadzkim Domu Kultury. Seniorki uczestniczyły w wielu projektach, dzięki którym poszerzył swoje umiejętności, choćby w posługiwaniu się komputerem czy aparatem fotograficznym. Był to także projekt z BFE. (2011r.)  Ponieważ wiele seniorek posiada jakieś zdolności manualne,  przy wsparciu Lokalnej Grupy Działania „Nasze Bieszczady zaprezentowały stoisko na targach „Agrobieszczady 2014”. Od roku 2016 nasze seniorki uczestniczyły w projektach „Aktywne Karpackie NGO”, Aktywny senior” – promocja wolontariatu w Bieszczadach oraz aktualnie w „Aktywnym NGO” dofinansowanym ze środków Narodowego Instytutu Wolności.

Były również organizowane wycieczki  do skansenu  w Sanoku, Krasiczyna, Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej i Arboretum w Bolestraszycach. Ostatnią wycieczka to Kozłówaka – Kazimierz – Sandomierz. Niektóre z naszych seniorek brały udział w warsztatach gobeliniarskich. Prawie wszystkie  są członkami Dyskusyjnego Klubu Książki przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, a niektóre z nich występują czynnie w teatrzyku działającym od 4 lat przy tymże Klubie.

 


Strona Koła Seniorów 60+ powstała i jest utrzymywana w ramach projektu "Aktywne NGO" realizowanego przez Stowarzyszenie Edukacja i Rozwój w Lesku.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Narodowego Instytutu Wolności w ramach krajowego Programu

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (P FIO).