Na scenie BDK wystąpiły również zespoły wokalne: Leszczanie, Uherczanie, zespół działający przy Osiedlowym Domu Kultury Gagatek w Sanoku oraz Kabaret „Cool Baby” z Bezmiechowej. Swoją twórczość zaprezentowali także seniorzy z Klubu Poetyckiego Szept.
W drugim dniu „ SENIORIADY” wystąpili seniorzy z Dyskusyjnego Klubu Książki przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesku w spektaklu „Żubry”, działający przy DPD w Sanoku Teatr Szczęśliwa Przystań w sztuce „ Smok w Nieswarowie”, a ponadto zespołytakie jak: Leskowianie, Echo Ustrzyk oraz Oraty.
Przeglądowi twórczości poetyckiej, literackiej jak i wokalnej towarzyszyła wystawa prac, na której wyeksponowano rękodzieło artystyczne seniorów.
Miłym zwieńczeniem VIII przeglądu „SENIORIADA” , były podziękowania złożone przez Burmistrza Miasta i Gminy Lesko Adama Snarskiego. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

tekst pochodzi ze strony BDK Lesko (Tekst: Aleksandra Raś)

 


Strona Koła Seniorów 60+ powstała i jest utrzymywana w ramach projektu "Aktywne NGO" realizowanego przez Stowarzyszenie Edukacja i Rozwój w Lesku.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Narodowego Instytutu Wolności w ramach krajowego Programu

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (P FIO).